Európa szerte az omikron variáns terjedése a legjellemzőbb. A fertőzöttek jellemzően enyhe vagy közepes súlyosságú tünetekkel esnek át a fertőzésen. Ezek a tünetek jelentős átfedésben vannak a megfázásra jellemző tünetekkel. A magas láz, a légszomj valamint az íz-, és szaglásvesztés ennél a variánsnál már kevésbé gyakori.
Ha a következő tüneteket tapasztaljuk, teljesen jogosan gyanakodhatunk koronavírusra:
Torokfájás, fejfájás, orrdugulás, száraz köhögés, orrfolyás, hurutos köhögés, rekedtség, tüsszögés, fáradtság, izomfájdalom, szédülés, duzzadt nyaki nyirokcsomók, szemfájdalom, megváltozott szaglás, mellkasi fájdalom, szorító érzés, láz, hidegrázás, légszomj, fülfájás, szaglásvesztés.
A megfázás javarészt torokfájással, annak kaparó érzésével kezdődik, amelyet általában a következő tünetek követnek:
- Rossz közérzet, folytonos fáradtság, levertség,
- Vizes orrfolyás,
- Gyengeség, gyakori izomfájdalom,
- Felnőttek esetében hőemelkedés, enyhe láz,
- a felnőttek általában nem lázasodnak be, de ha igen, akkor is a láz alacsonyabb (38 ° C alatti),
- Tompa íz- és szagérzékelés,
- Enyhe vagy ingerköhögés.
Mit tehetünk ezek megelőzése érdekében? Hogyan erősítsük meg immunrendszerünket?
Testmozgás:
Élénkíti a vérkeringést, hiszen ez jól szolgálja az egészségünket és erősíti az immunrendszerünket. Viszont túlzásba vinni sem szabad, hiszen akkor a várt hatás ellenkezőjét érjük el.
Vitaminok:
Amennyiben a szervezetünk nem szenved hiányt vitaminokban és ásványi anyagokban, kisebb az esélye, hogy megbetegedéssel kell szembe néznie. Ezért étkezzünk változatosak és fogyasszunk rendszeresen friss zöldségeket és gyümölcsöket. Ezen felül a szervezetünk számára megfelelő multivitamin-komplexek fogyasztása sem jelent hátrányt.